Pravidla Ligy

Pravidla hry

Rozměry hřiště 50x25 m, 10 m zóny

Herní systém pro rok 2023

Herní systém pro 9 týmů

Všechny týmy jsou v jedné skupině a bude hrát každý s každým. V rozpisu sice mají přiřazeného soupeře, ale pořadí, v jakém zápasy odehrají, je čistě na týmech, jak se společně domluví.

Po dohrání zápasů ve skupině při systému každý s každým jsou týmy seřazeny podle počtu výher. Pokud některé týmy mají shodné pořadí, použijí se následující rozhodovací kritéria. Každé kritérium se aplikuje na všechny týmy se shodným pořadím. Pokud po použití kritéria mají týmy stále shodné pořadí, použije se kritérium následující. Pokud se oddělí podskupina týmů se shodným pořadím, tato podskupina opět postupuje od prvního kritéria.

Rozhodovací kritéria:

  1. Počet vyhraných zápasů mezi týmy se shodným pořadím.
  2. Rozdíl skóre ve vzájemných zápasech mezi týmy se shodným pořadím.
  3. Rozdíl skóre ve vzájemných zápasech mezi týmy z celé skupiny.
  4. Počet získaných bodů ve vzájemných zápasech mezi týmy se shodným pořadím.
  5. Počet získaných bodů ve vzájemných zápasech mezi týmy z celé skupiny.

Po 10.9. budeme mít kompletní výsledky a uděláme pořadí 1.-9. místo v základní, skupině. Toto však nebude finální umístění.

Finále:

Každý tým odehraje finálový zápas o konečné umístění dle umístění v základní skupině.

Vychází celkem 8-9 zápasů na každý tým za celou sezónu.

Spirit

Poprosíme, dělejte spiritová kolečka po zápase. Tým si spolu sedne a řekne si, kolik bodů za spirit soupeři dá a proč. A pak si oba týmy společně udělají spiritové kolečko, kde si vzájemně řeknou, kolik a za co si body daly (pojďme být k sobě slušní a vytvářet a držet tu super atmosféru, která v ultimate je).

Spiritové body týmů pošlete zároveň s výsledkem zápasu. Spiritové body nebudeme dávat do veřejných tabulek (budeme je evidovat u sebe), aby na závěrečném vyhlášení bylo překvapení ;-)

Spirit je na číselné škále 0-10 bodů: